Regulamin sesji

1. Rezerwując sesję automatycznie akceptujecie poniższy regulamin.

2. Zgłaszając się na sesję uznajecie mój styl pracy. Zapoznaliście się z portfolio zamieszczonym na: www.retrografie.pl, https://www.facebook.com/fotografiapamiatkowa, https://www.instagram.com/retrografie_magdy/ oraz przyjmujecie do wiadomości i akceptujecie fakt, że zdjęcia zostaną wykonane zgodnie ze stylem i wizją artystyczną fotografa i z dbałością o atrakcyjne przedstawienie postaci.

3. Umawiając się na sesję przekazujecie mi swoje dane jak: imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu w celu umożliwienia realizacji usług. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w Polityce Prywatności.

4. W celu rezerwacji terminu należy wpłacić zadatek w wysokości 100 złotych brutto na konto:

07 1140 2004 0000 3002 7877 2999 Retrografie Magdalena Bikowska wpisując w tytule przelewu „Zadatek na sesję i swoje imię i nazwisko”.

5. Wynagrodzenie za sesję zdjęciową należy uiścić w dniu sesji gotówką lub przelewem do dnia sesji.

6. Każdy pakiet sesji można wykupić w formie voucheru prezentowego wg cennika podanego na stronie. Opłata za całość pobierana jest z góry. Ważność voucheru to 6 miesięcy. Po tym terminie nie realizuję usługi i ona przepada. Na voucherze podana jest data ostatecznej realizacji bonu, nie umawiania na sesję.

7. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku spóźnienia lub niemożliwości dotarcia proszę o uprzedzenie przynajmniej ok 1 godziny przed umówioną godziną sesji.

8. W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu ze względu na pogodę. Sesja odwoływana jest na godzinę przed ustalonym terminem w przypadku porywistego deszczu, wiatru bądź burzy. Ciemne chmury nie są powodem do odwołania zdjęć. W przypadku choroby również uzgadniamy nowy termin.

9. Nie oddaje nieobrobionych zdjęć i nie udostępnia surowych plików RAW.

10. W terminie do 14 dni roboczych od daty sesji wysyłam galerię online. W ciągu 7 dni roboczych wybieracie ujęcia zgodnie z ilością zdjęć w wybranym pakiecie (istnieje możliwość dokupienia dodatkowych ujęć). Gotowe zdjęcia w wersji elektronicznej przesyłam do 14 dni po dokonaniu wyboru, a odbitki będą do obioru w terminie do 21 dni od dnia dokonania przez Was wyboru.

11. Oświadczam, że wykonuje zdjęcia z najwyższą starannością równocześnie zastrzegam sobie prawo do własnej twórczej ingerencji w zdjęcia, selekcji zdjęć i autorskiej obróbki graficznej. Obróbka zdjęć nie obejmuje takich operacji jak usuwanie postaci, usuwanie przedmiotów, dodawanie przedmiotów i postaci, zmiany plastyki twarzy lub postury postaci. Modyfikacje wyglądu dotyczą usunięcia siniaków, wyprysków, drobnych skaleczeń. Nie wykonuję retuszu całej skóry.

12. Możliwość publikowania zdjęć z sesji jest bardzo istotną częścią pracy fotografa. Dzięki zgodom na publikację innych klientów mogliście zobaczyć moje portfolio. Dlatego zależy mi na tym, żebym miała możliwość umieszczenia zdjęć na stronie internetowej, Facebooku i Instagramie, czasem również w drukowanych materiałach promocyjnych (fotoalbumy). Jeżeli nie chcecie udostępnić całego materiału z sesji, miło mi jest, jeżeli mogę pokazać, chociaż jedno zdjęcie. Biorąc udział w sesji możecie wyrazić zgodę na wykorzystywanie swojego wizerunku oraz imion do celów promocji mojej twórczości. Decyzję możecie podjąć w dniu sesji lub po obejrzeniu zdjęć. Zgodnie z prawem, zgoda na udostępnianie wizerunku może zostać cofnięta.

13. Z mojej strony zobowiązuję się do ochrony Waszego wizerunku poprzez nieudostępnianie zdjęć bez Waszej wiedzy i wcześniejszej zgody do żadnych innych celów niż wskazane poniżej oraz nieudostępnianie żadnych Waszych danych osobowych innych niż imiona. Informacja o przetwarzaniu Waszych danych znajduje się w Polityce Prywatności dostępnej na stronie: www.retrografie.pl, a biorąc udział w sesji akceptujecie jej warunki.

14. Fotograf zachowuje pełne prawa autorskie do wykonanych fotografii. Wraz z przekazaniem Wam zdjęć, uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania (licencja). Oznacza to, że bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać w celu oprawienia itp.

15. Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych, takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe własnych usług i opakowania jakiegokolwiek produktu, sprzedaży itp. wymaga mojej uprzedniej pisemnej zgody.

16. Nie zgadzam się na kadrowanie zdjęć, nakładanie filtrów na Instagramie oraz jakiekolwiek modyfikacje dotyczące ostatecznego wyglądu wykonanej przeze mnie fotografii – to ja posiadam prawa autorskie.

Regulamin obowiązuje od 01.09.2020 r.